We are a leading Manufacturer of mild steel commercial passenger elevator and ss commercial passenger elevator from Bengaluru, India.
₹ 690000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 6 Persons |
| Brand | Quality Lifts |
| Door Style | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Commercial |
| Maximum Speed | 0.7 m/s |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 380 V |
| Phase | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 6.5 kW |
A Mild Steel Commercial Passenger Elevator is typically designed for transporting people and goods within buildings, such as offices, malls, and hotels.
₹ 725000 / Unit Get Latest Price
| Max Persons | 6 |
| Usage/Application | Commercial |
| Brand | Quality Lifts |
| Power | 7.5 kW |
| Power Source | Electric |
| Maximum Speed | 0.7 m/s |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 380 V |
| Phase | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
Nagaraj Halappa (CEO)
Quality Lifts
No 211/212, Manasa Nilaya, 9th Cross 3rd Main Maruti Nagar Kavika Layout Extension
Bengaluru - 560026, Karnataka, India